<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 9 > Romanse

Romanse


Beverley Jo "Skandalistka"

 

Georgia Maybury, młoda wdowa, po okresie żałoby spędzonym w wiejskim majątku ojca chce wrócić na salony i zająć właściwe sobie miejsce wśród śmietanki towarzyskiej. Nie umilkły jednak ciągle plotki związane ze śmiercią jej męża, który zginął w pojedynku. Mówi się, że Georgii na tej śmierci zależało. Powrót do miasta wiązać się więc będzie ze skandalem, którego samotna kobieta może nie udźwignąć. Wsparcia może jej udzielić męskie ramię zubożałego lorda Darcy`ego, który musi się ustabilizować po latach służby w marynarce i nade wszystko potrzebuje damy z pokaźnym posagiem.

 

Źródło opisu www.bonito.pl


Busbee Shirlee "Przebiegła i niewinna"

 

Bardzo zręcznie napisana powieść sensacyjna, o wartkiej akcji, pełnej nieoczekiwanych zwrotów, jedno zdarzenie goni drugie. Silnie zaznaczony jest też wątek romansowy, ze śmiałymi scenami erotycznymi. Godne odnotowania jest również poczucie humoru autorki, przejawiające się w dowcipnych dialogach, stosunku autorki do jej bohaterów i opisywanych zdarzeń.

 

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=5804&page=1


James Eloisa "Wieża miłości"

 

Młody i majętny szkocki książę, Gowan Stoughton, przybywa do Londynu znaleźć żonę. Szuka pracowitej, skromnej panny, a nie delikatnej, rozkapryszonej arystokratki. A tylko takie damy spotyka na balu debiutantek. Poza jedną: piękna i cicha lady Edith Gilchrist wydaje mu się idealną kandydatką na żonę.

Edith wystąpiła na swym pierwszym balu z gorączką i ledwie pamięta, co się działo. Nazajutrz dowiaduje się, że książę poprosił o jej rękę, a jej ojciec przyjął oświadczyny. A zasadniczy i pedantyczny Gowan nie wydaje jej się idealnym kandydatem na męża.

 

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl


Lorentz Iny "Córa płomieni"

 

Przybyli na zieloną wyspę w poszukiwaniu szczęścia dwaj niemieccy rycerze, Simon von Kirchberg i jego kuzyn Ferdinand, w mig orientują się, że wystarczy byle pretekst, by na nowo rozgorzała wojna. Zdają sobie też doskonale sprawę, że w tym ogarniętym pożogą kraju łatwiej stracić życie niż znaleźć fortunę. Mimo to postanawiają zostać, by pomóc bratu Ciary, obecnie głowie rodziny i przywódcy klanu. Powodem decyzji jest piękna Ciara, w której obaj są zakochani i której względy obaj chcą zdobyć. Wkrótce znowu dochodzi do walk…

 

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga Sp. z o.o., 2


 

Cook Claire   "W pełni lata"


Bella, utalentowana stylistka i kosmetyczka, pracuje w rodzinnym salonie piękności. Jednak kiedy jej były mąż wiąże się z jej przyrodnią siostrą, Bella postanawia, że czas na zmiany. Planuje rozkręcić własny biznes. Pomaga jej w tym przystojny Sean. I choć zgodnie twierdzą, że łączą ich tylko interesy, to w głębi serca oboje czują zupełnie inaczej... SYGNATURA  RW

 

Sygnatura RW


Gerritsen Tess   "Ścigana"


Clea Rice nie jest grzeczną dziewczynką. To doświadczona włamywaczka, która od dziecka uczyła się złodziejskiego fachu i osiągnęła w nim biegłość. Gdy postanawia się zmienić i rozpocząć nowe, uczciwe życie, jak na ironię zostaje wplątana w groźną międzynarodową aferę. Policja nie chce uwierzyć w jej wersję wydarzeń, a dla przestępców Clea staje się niewygodnym świadkiem. By zdobyć dowody swojej niewinności, kolejny raz musi złamać prawo. "Ścigana" to wciągający romans kryminalny amerykańskiej mistrzyni suspensu.
Sygnatura RK


Kleypas Lisa   "Wołanie miłości"


Był jej najbardziej strzeżoną tajemnicą... Była wszystkim, czego kiedykolwiek pragnął... "Wołanie miłości" to wciągająca opowieść o sile zakazanego uczucia pióra bestsellerowej amerykańskiej pisarki, autorki wielu współczesnych i historycznych romansów.
Heath Rayne, uroczy południowiec, od dawna chciał poznać Lucindę Caldwell. Nie mógł nawet przypuszczać, w jakich okolicznościach zrealizuje się jego marzenie. Gdy ta pełna życia piękność znalazła się w dramatycznym położeniu, bez wahania pospieszył na pomoc i wyciągnął ją z lodowatej rzeki. Kiedy Lucinda otwiera oczy, ze zdumieniem stwierdza, że znajduje się w objęciach przystojnego nieznajomego. Mężczyzny o nie najlepszej reputacji, z którym nie powinna mieć żadnych kontaktów.

Sygnatura RH


Lingas-Łoniewska Agnieszka   "W szpilkach od Manolo"


Liliana ma trzydzieści pięć lat, kocha koty, wysokie szpilki i swoje auto. Posiada także kilka niegroźnych obsesji i bardzo wybujałą wyobraźnię. Pracuje w korporacji, ale ma dość wyścigu szczurów. Gdy pewien denerwujący przystojniak zajmuje jej miejsce parkingowe, Lilka nie zdaje sobie sprawy, że już wkrótce znajdzie się na celowniku. Tajemniczego Michała, irytującego Sekuli, a także pewnego socjopaty, który bardzo nie lubi pyskatych "młodych gniewnych".

 

Sygnatura RK


Roberts Nora   "Pogoda dla dwojga"


Jak dobrze mieć sąsiada.
Po rozstaniu z mężem Hester przeprowadza się na Manhattan. Wierzy, że wraz z synem szybko ułożą sobie życie w nowym miejscu. Ale początki są zawsze trudne... Na szczęście tuż obok mieszka ktoś, kto nigdy nie odmawia pomocy. Mitch szybko staje się prawdziwym autorytetem dla jej dziewięcioletniego syna. W dodatku nie ukrywa, że Hester bardzo mu się podoba...
Dziewczyna z okładki.
Tę piękną twarz znają wszyscy z branży... Hillary od dwóch lat należy do najlepiej opłacanych modelek i może przebierać w propozycjach. Jednak w głębi serca jest nadal skromną dziewczyną z Kansas, dlatego z obawą podejmuje pracę dla magnata prasowego znanego z licznych podbojów sercowych. Nie chce być kolejną zdobyczą playboya...

Sygnatura RW


Smith Jennifer E.   "Serce w chmurach"


Ten dzień wyglądał na najgorszy w całym życiu siedemnastoletniej Hadley Sullivan. Utknęła na lotnisku w Nowym Jorku, spóźniona o cztery minuty na lot do Londynu i najprawdopodobniej również na drugi ślub ojca żeniącego się z kobietą, której nawet nie poznała, a więc i nie polubiła. Wtedy, w zatłoczonej poczekalni, spotkała chłopaka idealnego. Serce w chmurach zauroczy nie tylko rówieśników powieściowych bohaterów, ale spodoba się czytelnikom w każdym wieku, wzruszając, rozśmieszając i przypominając, czym są motyle w brzuchu oraz gromy z jasnego nieba. Okazuje się bowiem, że statystyczne prawdopodobieństwo miłości od pierwszego wejrzenia nie jest wcale takie małe!

Sygnatura RW