Spotkanie mieszkańców i radnych z okręgu Solec-Powiśle

21.10.2024, 18:00 - 20:00

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie mieszkańców i radnych z okręgu Solec-Powiśle pt."Widzialni, nie-widzialni w sąsiedztwie". Spotkamy się 21 października w godzinach 18:00-20:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 97 Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178 a.

Podczas spotkania porozmawiamy:

• o samorządowych i sąsiedzkich możliwościach zaopiekowania się seniorami zależnymi od pomocy innych,
  • o sieciach wsparciach seniorów i ich bezpośrednich opiekunów,
  • o tym, jak zachęcać do zawodu opiekuna osób starszych,
  • jak podnieść społeczny szacunek i prestiż dla tego niezwykle ważnego zawodu w każdej społeczności,
  • jak stworzyć w Śródmieściu „modę" na pomaganie seniorom zależnym mieszkającym w swoich mieszkaniach,
  • o hospicyjnej akcji charytatywnej „Pola Nadziei" będącej wyrazem pamięci o żyjących i zmarłych pacjentach onkologicznych,

słowem o tym, jak nie bać się późnej starości, sytuacji opuszczenia i myśli, że seniorzy zależni od pomocy innych, mieszkający w mieszkaniach na IV piętrze bez windy, nie obchodzą nikogo.

Dzięki obecności zaproszonego gościa, pani Ewy Kominek z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę",  która przez lata swojej zawodowej pracy była menadżerką pomocy społecznej, pracownikiem ośrodka pomocy społecznej, a obecnie jest superwizorką i tutorką projektów senioralnych, poznamy najnowsze innowacje społeczne w tym obszarze.
Spotkanie będzie prowadził pan Maciej Wasilewski, reporter, dziennikarz (m.in. obecnej radiowej Trójki) i nauczyciel akademicki.