Czy Stara Warszawa była miastem bezpiecznym?

Treść relacji

Drugie, jesienne spotkanie z "Dwoma Panami po spacerze..." miało miejsce w Wypożyczalni nr 7 przy ul Marszałkowskiej 55/73. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe wieczory z Andrzejem Sołtanem i Sebastianem Lenartem tamże się odbędą. Niezawodni słuchacze wykładów o Starej Warszawie cierpliwie znoszą tymczasową zmianę miejsca. Jak zwykle tego wieczoru mogliśmy posłuchać o warunkach w jakich żyli dawniej warszawiacy. Tym razem przedmiotem było bezpieczeństwo osobiste i majątkowe. Warszawa i jej mieszkańcy byli narażeni na takie same niebezpieczeństwa jak mieszkańcy innych europejskich aglomeracji. Jak sobie z tym radzono w wymiarze prywatnym i publiczno/instytucjonalnym. "Dwaj Panowie..." opowiedzieli o tym 12 października o godzinie 17:00.
Organizatorem cyklu współfinansowanego przez Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy jest Fundacja Bez Wizy wspólnie z Czytelnią Naukową Nr VII, zaś partnerem Oddział Stare Miasto Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Najbliższe spotkanie z "Dwoma Panami po spacerze" już 19 października 2023 roku (czwartek, godzina 17:00). Usłyszymy wówczas "Jak mieszkali mieszczanie?" i dowiemy się więcej o wyglądzie, wyposażeniu mieszkań, oraz o roli "służby".

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.