Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024

23.04.2024,

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, tak jak w roku ubiegłym, uhonorowała Czytelniczki i Czytelników, którzy w okresie od dnia 1 kwietnia 2023 roku do dnia 31 marca 2024 wypożyczyli najwięcej książek.

Każda placówka wytypowała jedną, najaktywniejszą osobę i wybrała dla niej upominek książkowy, mamy więc nadzieję, że wszystkie prezenty były trafione!

Wybrana też została Złota Trójka, czyli Czytelniczki, które wypożyczyły najwięcej książek we wszystkich naszych filiach łącznie.

W tym roku na naszym podium stanęły bowiem trzy Panie, które poza dodatkowymi książkowymi upominkami otrzymały również specjalne, złote dyplomy!

Pierwsze miejsce z wynikiem 555 wypożyczonych książek (to ponad pół tysiąca!) i tytuł Najaktywniejszej Czytelniczki Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zajęła dwunastolatka, Czytelniczka Biblioteki nr 10 z ul. Anielewicza 2. Ogromne brawa!

Miejsce drugie – z wynikiem 461 książek – Czytelniczka Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 9 (ul. Nowosielecka 20), trzecie zaś – dzięki wypożyczeniu 440 książek! - Czytelniczka Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 86 (ul. Nowogrodzka 43).

 

Wszystkim nagrodzonym ogromnie gratulujemy i dziękujemy, że wybrali nasze biblioteki!

Zdajemy sobie sprawę, że arcytrudnym zadaniem będzie dogonić nasze Przodowniczki i że przytoczone liczby mogą onieśmielać.

Chcemy jednak podkreślić, że w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich dziękujemy wszystkim, którzy pomimo zobowiązań, braku czasu i często kosztem innych aktywności, jednak wybierają czytanie i śródmiejskie biblioteki. 

Niezależnie od liczby przeczytanych książek  jesteście fantastyczne i fantastyczni!

Regulamin akcji dostępny jest tutaj:

Regulamin akcji Książka z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2024

 

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.