Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 24

Kierownik
Marzanna Nagiel
Standardowe godziny otwarcia
poniedziałek: 14:00-19:00
wtorek: 14:00-20:00
środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30
sobota: 9:00-15:00
Godziny otwarcia w okresie: 24.06. - 31.08.2024
poniedziałek: 13:00-19:00
wtorek: 13:00-20:00
środa: 13:00-19:00
czwartek - piątek: 9:00-15:30
O placówce

Biblioteka znajduje się na 3 piętrze. Po pokonaniu dziewięćdziesięciu schodów można podziwiać piękny widok na wieżę Zamku Królewskiego i dachy staromiejskich kamienic. 

Książki dla siebie znajdą u nas przede wszystkim maluchy, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, ale także nauczyciele i rodzice. 

Każde dziecko zapisujące się do biblioteki otrzymuje upominek. 

Przedszkolaki przystępujące do programu Mała Książka Wielki Człowiek otrzymują wyprawkę z książką i kartą do zbierania naklejek za każde przyjście do biblioteki. 

W odrębnej, kameralnej sali, znajdują się trzy stanowiska z Internetem, konsola do gier elektronicznych oraz stoły do nauki. Jest to idealne miejsce do czytania, pracy grupowej lub nauki  z korepetytorem. 

Dla najmłodszych czytelników mamy Kącik Malucha wyposażony w wygodne poduchy, zabawki i książki. 

W środy, w godzinach 15:00-18:00 organizujemy Godziny Przedszkolaka. W tym czasie zapraszamy  dzieci, które chcą pobawić się w Kąciku Malucha, wziąć udział w zajęciach plastycznych, posłuchać przy kominku interesującej książki, obejrzeć wszystkie skarby biblioteki oraz  wybrać i wypożyczyć najciekawsze książki do domu. 

Starsze dzieci mogą wykonać w bibliotece prace plastyczne, układać puzzle,  zagrać w planszówki, uczyć się szydełkować i składać origami.

Grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli zapraszamy na zajęcia edukacyjne. Przykładowe tematy:

Wydarzenia

Lipiec, 2024

19.07.2024 piątek, 19 lipca 2024
Brak wydarzeń

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

Wesołych świąt!