Wolontariat

Działania

Idea wolontariatu fantastycznie wpisuje się w nasze myślenie o bibliotece jako miejscu spotkania. Spotkania z literaturą, kulturą, wiedzą, rozrywką, ale przede wszystkim - z drugim człowiekiem. Jesteśmy dumni, że łączymy ludzi, którzy może w innych okolicznościach, nie mieliby wspólnej płaszczyzny porozumienia. Wolontariat rozumiemy jako wzajemność - osoba, która coś od siebie daje, jednocześnie coś otrzymuje.

Naszym zadaniem jest stworzenie przyjaznego, bezpiecznego miejsca, gdzie te potrzeby się spotykają! 

Gdzie działamy

Od 2018 roku nasze działania pozostają pod auspicjami programu Ochotnicy Warszawscy

Wolontariat działa w bibliotekach:

  • Wypożyczalni dla Dorosłych Nr 97
  • Czytelni Naukowej Nr VII 
  • Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 44
  • Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 10

 

Opiekun wolontariatu

Opiekunem wolontariatu w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy w Dzielnicy Śródmieście jest pani dyrektorka:

Tytuł sekcji
Dyrektorka

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

Wesołych świąt!