Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 50

Kierownik
Teresa Czech
Standardowe godziny otwarcia
poniedziałek: 14:00-19:00
wtorek: 14:00-20:00
środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30
Godziny otwarcia w okresie: 24.06. - 31.08.2024
poniedziałek: 13:00-19:00
wtorek: 13:00-20:00
środa: 13:00-19:00
czwartek - piątek: 9:00-15:30
O placówce

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 50 świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów oraz umożliwia dostęp do sprzętu komputerowego.

Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać osoby pełnoletnie, które: wypełniły kartę zapisu, zapoznały się z Regulaminem i otrzymały kartę wstępu.

Dzieci i młodzież mogą korzystać z zasobów Biblioteki za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z Biblioteki.

Wypożyczalnia powstała w 1957 r.

Nasza biblioteka to miejsce niezwykłe. Mieści się w samym sercu tętniącej Warszawy, gdzie ludzie w pośpiechu mijają się, przesiadają z tramwajów do autobusów, na chwile wstępując na kawę lub ciastko do sąsiedniej knajpki. W tym pędzie czasami ktoś wejdzie na podwórze i tu zaczyna się jego podróż. Zielony skwer skrywa ławeczki na których aż chce się usiąść z książką wypożyczoną z naszej biblioteki. Nastroju dopełnia cisza przerywana śpiewem ptaków. Sama biblioteka oferuje wędrowcom bogatą literaturę z dziedziny przyrody, medycyny, reportaże, ale również poezję i literaturę piękną z całego świata. Dla strudzonych codziennością jesteśmy my, oferujący nie tylko pełen profesjonalizm w znalezieniu potrzebnej informacji, doradzeniu i wybraniu potrzebnej książki ale również "wysłuchanie". Mamy zawsze czas dla naszych Czytelników. 

Księgozbiór obejmuje:

 • literaturę piękną w języku polskim
 • literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy ze szczególnym naciskiem na nauki przyrodniczo-biologiczne oraz reportaże

Specjalizacja:

 • poezja, krytyka literacka
 • filozofia
 • biografie
 • historia, geografia, biologia

Czasopisma:

 • Angora
 • Polityka
 • Książki. Magazyn do czytania
 • bezpłatny dostęp do Internetu - 2 stanowiska  (wyłącznie dla czytelników Biblioteki Śródmieście)
 • drukowanie (wg cennika obowiązującego w bibliotekach śródmiejskich)

Wydarzenia

Lipiec, 2024

19.07.2024 piątek, 19 lipca 2024
Brak wydarzeń

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

Wesołych świąt!