Czy mury obronne służyły tylko do obrony

Powrót do "Piwnicy pod Regałami" Dwóch Panów odbył się 13 kwietnia 2023 roku o godzinie 17:00
Było to spotkanie inaugurujące cykl opowieści o życiu w Warszawie. Jak warszawiacy mieszkali, wychowywali dzieci, spędzali czas wolny, jakie były warunki zamieszkania. Tym razem Andrzej Sołtan i Sebastian Lenart zajęli się kwestią bezpieczeństwa miasta.
Wyjaśniając "Czy mury obronne służyły tylko do obrony?" opowiedzieli o ziemnym wale, ceglanych murach, Wale Zygmuntowskim, Okopach Lubomirskiego i Forcie Traugutta – kiedy i w jakim czasie powstały, do czego wykorzystywano je w czasach pokojowych i co z nich zachowało się do naszych czasów.
Najbliższe następne spotkanie z "Dwoma Panami po spacerze" już 11 maja 2023 roku (czwartek, godzina 17:00).
Usłyszymy wówczas "Jak przeprawiano się przez Wisłę?".