Jacek Napiórkowski w Piwnicy Poetów

Spotkanie w cyklu "Piwnica Poetów" w dniu 29 września 2023 roku zapowiadało się jako nietypowe od samego początku. Perturbacje związane z remontem wyprowadziły nas w tym dniu z "Piwnicy pod Regałami" do "Klubu Księgarza", gdzie gościnny i życzliwy poetom Jan Rodzeń otworzył podwoje. Zazwyczaj spotykaliśmy się w ostatnie środy miesiąca. Tym razem Jarosław Mikołajewski poprowadził rozmowę z Jackiem Napiórkowskim w piątek. Ale nie te okoliczności stanowiły o nadzwyczajności tego wieczoru. Radością było słuchać rozmowy dwóch uznanych poetów, którzy zawsze subtelnie choć nierzadko wprost odsłaniali na co dzień niewidoczne, bo nie ujawniane strony twórczości. Taki jest sens spotkań PIWNICY POETÓW. Jacek Napiórkowski pokazał swoja ostatnia książkę "Udając jednorożce". Egzemplarz z osobistym autografem i dedykacją autora dla czytelników Czytelni Naukowej Nr VII, jest już na półce biblioteczki "Piwnicy Poetów". Warto było posłuchać. Warto czytać poezję.