Podczas ostatniego przed wakacjami otwartego spotkania Polskiego Klubu Górskiego Mariusz Wasiak relacjonował pierwszy „Zimowy spływ rzeką Rawką - pontonem non-stop”. Dla amatorów takich aktywności była to niezwykle pouczająca relacja jak organizować eskapady w rezerwatach przyrody oraz z jakim trudnościami trzeba się uporać. Dość, że nawet w nizinnych okolicznościach członek Polskiego Klubu Górskiego może po odpowiednim przygotowaniu stawić czoła przeciwnościom. W wyprawie Mariusza Wasiaka występuje wszak czynnik „górski”. Jego czujnej uwadze nie uszło do tej pory nie odnotowane wzgórze na jednej z wysp Rawki. Jak się okazało kurhan ów kryje prawdopodobnie wczesnośredniowieczne grodzisko. Czekamy zatem na dalsze badania służb archeologicznych, a Panu Mariuszowi Wasiakowi, życzymy pomyślnych prądów, przy kolejnych rejsach.