Służba zdrowia w dawnej Warszawie

"Dwaj Panowie..." są nie tylko "...po spacerze...", ale i po wakacjach. Pierwsze powakacyjne spotkanie, którego tematem
była "Służba zdrowia w dawnej Warszawie" odbyło się na Marszałkowskiej 55/73. Prawdopodobnie podczas następnych wieczorów również skorzystamy z gościnności Wypożyczalni nr 7, zanim planowane prace remontowe umożliwią wstęp do "Piwnicy pod Regałami".
Panowie Andrzej Sołtan i Sebastian Lenart doskonale odnaleźli się w nowym otoczeniu opowiadając o aptekarzach i chirurgach zaliczanych do rzemiosł oraz o lekarzach będących zawodem wolnym; o ich przygotowaniu zawodowym, wykształceniu i statusie społecznym; dowiedzieliśmy się czy pierwsze szpitale staromiejskie były lecznicami czy bardziej przytułkami dla bezdomnych i chorych, kto je utrzymywał i jak były zorganizowane. Okazało się, że opowieść o starej Warszawie jest równie atrakcyjna we wnętrzach MDM.
Organizatorem cyklu współfinansowanego przez Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy jest Fundacja Bez Wizy wspólnie z Czytelnią Naukową Nr VII, zaś partnerem Oddział Stare Miasto Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Najbliższe spotkanie z "Dwoma Panami po spacerze" już 12 października. Usłyszymy wówczas "czy Warszawa była miastem bezpiecznym?".