Subiektywna historia medycyny. Od papirusu Ebersa po antybiotyki

Treść relacji

W walentynkowy wieczór „Piwnica pod Regałami” wypełniła się słuchaczami pierwszego wykładu w cyklu „Farmacja pod Regałami”. 
Marek Łuszczyk poprowadził nas ścieżkami rozwoju medycyny na przestrzeni wieków od początków cywilizacji ludzkiej poczynając. Wykład opatrzony ciekawostkami, anegdotami i cytatami otwierał wyobraźnię na zmiany cywilizacyjne, jakie dokonały się przez tysiące lat. Od pierwszych prób szukania sposobów na ratowanie zdrowia, które świadczyły o instynkcie społecznym, wspólnotowym do dzisiaj, gdzie korzystając z doświadczeń przodków wciąż modyfikujemy i udoskonalamy nasza dbałość o zdrowie. 
Cykl „Farmacja pod Regałami” realizowany jest przez Muzeum Farmacji (oddział Muzeum Warszawy) ul. Piwna 31/33 oraz Czytelnię Naukową Nr VII (Biblioteki Publicznej dla Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy). 
Następny wykład jest planowany 6 marca (środa) 2024 roku, godz. 17:00. Będzie o „Walce z bólem. Z dziejów stosowania substancji psychoaktywnych”. 
Zainteresowanych zapraszamy najpierw, o 17:00 do Muzeum Farmacji, gdzie rozpocznie się spotkanie, by przenieść się wspólnie na wykład Marka Łuszczyka 
do „Piwnicy pod Regałami” ul. Świętojańska 5.

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

Wesołych świąt