XIX-wieczna kultura uzdrowiskowa

17.04.2024, 17:00

Zapraszamy na trzeci z cyklu "Farmacja pod Regałami" wykład, który odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 17:00 w "Piwnicy pod Regałami" przy ul. Świętojańskiej 5.
Marek Łuszczyk opowie o praktykach leczniczych stosowanych w XIX wiecznych uzdrowiskach.

Cykl "Farmacja pod Regałami" realizowany jest przez Muzeum Farmacji (oddział Muzeum Warszawy) ul. Piwna 31/33 oraz Czytelnię Naukową Nr VII (Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy).

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

Wesołych świąt!