Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 10

Agnieszka Barczak
środa - piątek: 10:00-19:00

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 10 świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów, reprografii dokumentów oraz umożliwia dostęp do sprzętu komputerowego.

Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać osoby pełnoletnie, które: wypełniły kartę zapisu, zapoznały się z Regulaminem i otrzymały kartę wstępu.

Dzieci i młodzież mogą korzystać z zasobów Biblioteki za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z Biblioteki.

Placówka powstała w 1948 r. a aktualną lokalizację otrzymała w 1958 r.

Informator

W dniach 7-17 maja Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 10 przy ul. Anielewicza 2 będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru.

Księgozbiór przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, przedszkolaków, rodziców i wychowawców.

Zawiera:

• szeroki wybór literatury dziecięcej i młodzieżowej
  • duży zasób lektur szkolnych obowiązkowych i uzupełniających
  • literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy

Specjalizacja:

• bogata oferta różnorodnej literatury dla starszych czytelników
  • stale rozwijający się zbiór komiksów, mang, książek Young Adult
  • bogata oferta komiksów paragrafowych
  • wyodrębniony dział z fantastyką dla młodzieży
  • książki dla rodziców i nauczycieli na temat rozwoju i wychowania dziecka
  • biblioteczka trzylatka
  • najmłodsi skorzystają z kącika dziecięcego, gdzie oprócz wierszy i bajek znajdą kolorowe kredki i pluszowe zabawki

Zbiory specjalne:

• bogata oferta filmów DVD
  • książka mówiona

• lekcje biblioteczne, imprezy, konkursy czytelnicze
  • spotkania autorskie, warsztaty plastyczne, wystawy
  • konsola do gier elektronicznych
  • bezpłatny dostęp do Internetu - 3 stanowiska (wyłącznie dla czytelników Biblioteki Śródmieście)
  • udział w projekcie "Mała książka – wielki człowiek" - realizowanym  przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
  • współpraca z Fundacją "Jeden Muranów" integrującą mieszkańców Muranowa oraz lokalne organizacje i instytucje. Stworzoną przez muranowian, którzy chcą się poznawać, spotykać i działać, by ich osiedle stawało się coraz bardziej przyjaznym miejscem.
  • udział w  akcji "Uwolnij  książki, dziel się z innymi" czyli bookcrossing

Usługi:

• kserowanie
  • drukowanie
  • skanowanie
  • Klub Gier Planszowych "RozeGrana Biblioteka"  - zapraszamy wszystkich fanów "planszówek".
    Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, w wybrany wtorek.
  • "Godziny dla Rodziny" - kreatywne zabawy w bibliotece .
    Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, w wybrany czwartek.
  • Bajkoterapia - cykl warsztatów bajkoterapii, w każdą środę

Serdecznie zapraszamy  do udziału w spotkaniach realizowanych  w ramach Programu z Pandą Fundacji WWF Polska 4 edycja.

Zapraszamy do poznania pełnej oferty podczas wizyty w bibliotece.