Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 81

Teresa Dębska
środa - piątek: 10:00-19:00

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 81 znajduje się na parterze i jest przyjazna osobom niepełnosprawnym.
Bibliotekarze to życzliwi ludzie i poświęcą dużo uwagi każdemu czytelnikowi. Rozmowa z nami, może być skutecznym antidotum na codzienne troski i prozę życia. Taka książkowa terapia, to często dobry sposób na rozwiązywanie problemów z jakimi przychodzi się nam zmierzyć. A więc drodzy Czytelnicy będzie nam miło jeżeli znajdziecie chwilę czasu aby przekroczyć próg naszej placówki.

Ze względu na swoje usytuowanie, w pobliżu dawnych murów Warszawskiego Getta, biblioteka stara się gromadzić książki i literaturę związaną z kulturą i historią Żydów. Z bogatego księgozbioru biblioteki zadowoleni są również miłośnicy fantastyki. Bardzo duży zasób książek obyczajowych, romansów i powieści sensacyjnych oraz wydzielony dział z kryminałami daje czytelnikom literatury popularnej dużą satysfakcję i wielki komfort wyboru. Wypożyczalnia gromadzi każdy typ literatury od ambitnej po lekką, od naukowej po zwykłą popularnonaukową.

Ponadto wypożyczalnia oferuje trzy stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz Wi-Fi.

Księgozbiór obejmuje:

• literaturę piękną z całego świata w języku polskim
  • literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy
  • literaturę w językach obcych, przede wszystkim w języku angielskim

Specjalizacja:

• fantastyka
  • pamiętniki, autobiografie, biografie
  • popularne poradniki medyczne
  • książki historyczne popularnonaukowe

Zbiory specjalne:

• multimedia
  • płyty DVD z filmami fabularnymi i dokumentalnymi otrzymane w darze od Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej - do korzystania na miejscu

Czasopisma:

• Czas na Wnętrze
  • Elle
  • Jazz forum
  • Polityka
  • Sieci
  • Stolica
  • Weranda

Wystawy w bibliotece
Wystawa stała w Wypożyczalni nr 81 - wystawa fotografii "Mała Ojczyzna - opowieści mojej ulicy", wystawa prezentuje historyczne zdjęcia ulic z czasów przedwojennych i okupacyjnych okolic Mirowa, zrealizowana w ramach projektu obywatelskiego.