Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 36

Dorota Galatowicz
środa - piątek: 10:00-19:00

Budynek, w którym mieści się Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 36 znajduje się na tyłach Nowego Światu, na osiedlu Nowy Świat Zachód nazywanym Osiedlem Kubusia Puchatka, wybudowanym w latach 1949-1956. Dom ten  cofnięty od ulicy Nowy Świat w głąb ulicy Wareckiej tworzy przejście do ulicy Tuwima, a wraz z ulicą Kubusia Puchatka stanowi ciąg pieszy równoległy do Nowego Światu, łączący Chmielną ze Świętokrzyską. I właśnie na parterze budynku z numeracją Nowy Świat 47a, mieści się Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 36, niezmiennie od 1 lipca 1955.
Obecnie świadczymy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów osobom dorosłym i młodzieży, umożliwiamy dostęp do sprzętu komputerowego, dysponujemy czterema miejscami do czytania na miejscu.

Posiadamy bardzo bogaty zbiór książek z różnych dziedzin wiedzy oraz audiobooków.

Księgozbiór obejmuje:

• literaturę piękną w języku polskim
  • literaturę popularnonaukową
  • pomoce do nauki języków obcych
  • literaturę piękną w języku angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, włoskim, hiszpańskim

Szczególnie polecić możemy nasze zbiory z takich gatunków jak reportaż, biografie oraz bogaty zbiór audiobooków.

Zbiory specjalne:

• książka mówiona na płytach CD

Czasopisma:

Nowe numery do czytania na miejscu, starsze z możliwością wypożyczenia do domu.

• Angora
  • Charaktery
  • Kobieta i Życie
  • Polityka