Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 53

Elżbieta Woźniak
środa - piątek: 10:00-19:00

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 53 świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów oraz umożliwia dostęp do sprzętu komputerowego.

Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać osoby pełnoletnie, które: wypełniły kartę zapisu, zapoznały się z Regulaminem i otrzymały kartę wstępu.

Dzieci i młodzież mogą korzystać z zasobów Biblioteki za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z Biblioteki.

Placówka jest przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych.

Wypożyczalnia powstała w 1958 r.

Wypożyczalnia oferuje duży wybór nowości

Księgozbiór obejmuje:

• literaturę piękną w języku polskim
  • literaturę piękną w językach obcych
  • literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy
  • duży wybór lektur oraz opracowań literackich
  • podręczniki akademickie

Specjalizacja:
filozofia, psychologia

• historia, sztuka
  • krytyka literacka, historia literatury
  • poradniki z dziedziny medycyny (w tym medycyny naturalnej) i psychologii