Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 6

Izabela Sobczak
środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30

Blioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 6 świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów, reprografii dokumentów oraz umożliwia dostęp do sprzętu komputerowego.

Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać osoby pełnoletnie, które wypełniły kartę zapisu, zapoznały się z Regulaminem i otrzymały kartę wstępu.

Dzieci i młodzież mogą korzystać z zasobów Biblioteki za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z Biblioteki.

Placówka powstała w 1947 roku, a aktualną lokalizację otrzymała w 1981 roku.

Księgozbiór przeznaczony jest dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, rodziców i wychowawców:

• literatura piękna
  • lektury szkolne wraz z opracowaniami
  • atrakcyjne książeczki dla najmłodszych:
    • z kasetami audio, płytami CD
    • z zabawkami, instrumentami
    • ruchome, rozkładane, dźwiękowe, itp.
  • literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy
  • książki w języku angielskim
  • komiksy

Specjalizacja:

• podręczniki do gier RPG i książki fantasy
  • biblioteczka podróżnika: przewodniki turystyczne, książki i czasopisma podróżnicze, albumy i atlasy

Zbiory specjalne:

• multimedialne gry i programy edukacyjne
  • muzyka poważna na płytach CD
  • wystawy artystyczne
  • wystawy książek
  • spotkania z ciekawymi ludźmi