Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 28

p.o. Beata Gelo
środa - piątek: 10:00-19:00

Reaktywowana Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 28 pod alternatywną nazwą "Gdzie" widoczną na markizach okiennych - świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów książkowych i multimedialnych, usługi reprograficzne (ksero, skan) oraz umożliwia dostęp do Internetu zarówno na urządzeniach stacjonarnych jak i mobilnych (bezpłatne Wi-fi).

Dodatkowo można skorzystać z tabletów z dostępem do Internetu oraz posłuchać muzyki na sprzęcie grającym, a także sprawdzić nowości na ekranach dotykowych zamontowanych w regałach na salach.

Dla dzieci został stworzony specjalny kącik z dywanem, na którym można poleżeć, z kolorowymi pufami, krzesłami i  workami do leżenia. Chcemy, aby atmosfera była luźna, nieoficjalna, komfortowa i przyjazna dla rodziców z dziećmi oraz samych dzieci. U nas nie trzeba być cicho, a niepisanym "obowiązkiem" każdego dziecka jest… po prostu dobrze się u nas czuć i bawić.

Udostępnianie

Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać wszyscy, którzy wypełnili kartę zapisu, zapoznali się z Regulaminem i otrzymali kartę wstępu (dzieci i młodzież zapisujemy na podstawie deklaracji wypełnionej przez rodzica lub opiekuna prawnego).

Kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z usług Biblioteki.

• literatura beletrystyczna (także w jęz. obcych dla najmłodszych)
  • książki dla najmłodszych – kartonowe, książki zabawki, rozkładanki
  • książki graficzne - obrazkowe
  • audiobooki – książki do słuchania dla dzieci i młodzieży
  • filmy DVD
  • bogata oferta czasopism (m.in. czasopisma kulturalne, kulinarne, muzyczne)
  • stanowiska internetowe stacjonarne i mobilne (tablety)
  • bezpłatne Wi-fi
  • gry planszowe i towarzyskie
  • zajęcia muzyczne dla najmłodszych MuzoRymki
  • zajęcia edukacyjne
  • stanowisko z amplitunerem
  • usługi reprograficzne
  • bezpłatny dostęp do Internetu - 2 stanowiska stacjonarne i 2 mobilne tablety (wyłącznie dla czytelników Biblioteki Śródmieście)
  • możliwość korzystania z własnego sprzętu z darmową usługą Wi-fi (wyłącznie dla czytelników Biblioteki Śródmieście)
  • gry planszowe (dla ćwiczenia umysłu)
  • spotkania i warsztaty
  • lekcje biblioteczne z przedszkolami i szkołami
  • zajęcia dla grup niezorganizowanych
  • strona fb: www.facebook.com/browarna4gdzie
  • latem leżaki na patio – dla chcących czytać na świeżym powietrzu :)
  • Akademia Malucha
  • Pandemia
  • Bierki
  • Dixit
  • Mistakos – Walka o stołki!
  • Mumia: wyścig w bandażach
  • Domino